Termín konání jezdecké školičky 2023/2024

  • Od září 2023 každé úterý a čtvrtek   16:30 – 18:45 hod., v sobotu od 10:00 – 12:15
  • Přihláška ke stažení ZDE:   Přihláška jezdecká Školička
    Přihlášku je potřeba vytisknout, vyplnit a podepsanou odevzdat osobně vedoucí výcviku.

Vedoucí výcviku:letni-pobyt-9

  • Petra Kinclová – instruktor jezdectví, tel. 723953044, stajkincl@seznam.cz

Náplň jezdecké školičky:

Výcvik je přizpůsoben dětem podle jejich zdatnosti a věku. Kromě klasické jízdy na koni děti učíme i základy voltiže (na lonži děti učíme rovnováze na hřbetu koně pomocí základních gymnastických cviků). Samozřejmostí je i péče o koně ve stáji (čištění, sedlání, mazání postrojů koní, atd.). S dětmi se věnujeme základní teorii o koních.

Cena a způsob platby:

  • 400,-Kč /za jednu lekci – Platí se vždy čtvrtletně
  • Platbu je třeba uhradit nejpozději v den zahájení první lekce v hotovosti na základě vydaného daňového dokladu vedoucí jezdecké školičky.
  • V případě zrušení některého z termínů výcvikové lekce z důvodů na straně pořadatele bude poskytnuta úměrná náhrada nebo bude poplatek převeden do následujícího čtvrtletí.

Nutné vybavení

Pevná obuv s hladkou podrážkou. Při jízdě na koni je nutné mít dlouhé kalhoty nebo jezdecké kalhoty (ne rifle nebo šusťákové kalhoty) a další oblečení vhodně přizpůsobené počasí. Jezdecký výcvik probíhá většinou v kryté jezdecké hale. Dále je nutná jezdecká nebo cyklistická přilba. Bezpečnostní vesta či páteřní chránič není povinný, ale doporučuje se. Jezdec nesmí mít náramky, řetízky, popřípadě jiné zachytitelné a ostré předměty.

Doporučení a jiná upozorněníletni-pobyt-11

Při práci se zvířaty je nutné mít naočkované povinné očkování. Pokud se dítě nemůže dostavit na lekci, je nutné tuto skutečnost před začátkem lekce odhlásit v rezervačním systému dle aktuálních pravidel. Dítě je povinno řídit se pokyny vedoucích jezdecké školičky a ostatních cvičitelů ve stáji.

Přihláška jezdecká Školička